Masz pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji?

Vibrapod Izolator

Vibrapod Izolator

Izolator wibracji

52 zł

Cena dla jednej sztuki!

Vibrapody to cenowo najbardziej przystępne pod słońcem nóżki antywibracyjne. Te wyjątkowo skuteczne elementy tłumiące są rekomendowane przez The Absolute Sound oraz inne czasopisma audiofilskie. To, co wydaje się być kolejną gumową nóżką, jest w rzeczywistości wyrafinowanym urządzeniem wykonanym w celu wydajnego rozproszenia i pochłonięcia energii wibracji. Vibrapod pod swym gumowym korpusem magazynuje powietrze i wykorzystuje je do izolowania umieszczonych na nich komponentów od zewnętrznych wibracji w sposób zbliżony do tego, jak to czynią dużo droższe platformy powietrzne. Produkowanych jest pięć modeli różniących się od siebie sugerowanym udźwigiem, od 1 do 12.5 kg za sztukę (przyjmując założenie, że używamy 4 izolatory Vibrapod na urządzenie, rozpiętość udźwigu wynosi od 4 do 50 kg). Możliwe zastosowanie jest szerokie – począwszy od lekkiej elektroniki po ciężkie zestawy głośnikowe, Vibrapody przyczyniają się do poprawy dynamiki, ogniskowania i sceny dźwiękowej, wpływają na subiektywnie odczuwalny wzrost delikatności i precyzji dźwięku. Zalecane zastosowania: odtwarzacze CD i DVD, odbiorniki DSS, transporty i odtwarzacze Laserdisc, przetworniki C/A, przedwzmacniacze, wzmacniacze, urządzenia zintegrowane, gramofony, zestawy głośnikowe.

Vibrapod

“Poza idącą w całe tysiące dolarów całkowitą zmianą systemu, nigdy wcześniej nie słyszałam niczego, co zapewniłoby taki poziom przytłaczającej, dramatycznej poprawy.”

Anna Log
The Absolute Sound

Vibrapod

“Izolatory Vibrapod to po prostu pojedyncze, najbardziej znaczące ulepszenia z jakimi miałem do czynienia – czapki z głów.”

Greg Weaver
SoundStage

Recenzje:

“… Stożki Vibrapod bez wątpienia przenoszą izolarory na jeszcze wyższy poziom osiągów.”
John Potis, sixmoons.com, Czerwiec, 2004

“To co było naprawdę istotne w moich próbach tam i z powrotem od Stożków do izolatorów VibraPod to fakt, że kiedy VibraPody były w użyciu, mogłem zapomnieć o tym co robiłem i po prostu usiąść i słuchać. Czy trzeba jeszcze coś wyjaśniać ?
Bruce Kennett, Listener Magazine, Jesień 1998

“Zapomnij o tej całej głupiej wiedzy-voodoo, którą inni mogą ci wciskać i przetestuj komplet izolatorów Vibrapod: twoje uszy z pewnością będą ci wdzięczne.
Ludio Cadeddu, TNT-Audio – Internet HiFi Magazine, Styczeń, 1999

“Biorąc pod uwagę wszystko co się pojawiło na rynku w okresie ostatniego roku, ciężko pobić stosunek jakość/cena jaki gwarantują nóżki izolujące Vibrapod.”
Shannon Dickson, Stereophile Magazine, Maj, 1999 (Vol. 22 No. 5)

Wymiary:              1.43 cm wysokość, 5.52 cm średnica.

Model (zalecane obciążenie):

Model 1:              0.9-1.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 3.5 do ok. 6 kg)
Model 2:              1.5-3.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 6 do ok. 14 kg)
Model 3:              3.5-5.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 14 do ok. 22 kg)
Model 4:              5.5-10 kg (komplet 4 izolatorów: od 22 do ok. 40 kg)
Model 5:              10-12.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 40 do ok. 50 kg)

 


TripleM Audio Shop Rydzyna