Masz pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji?

Dobre stereo – Cyrus i Goldenear

13.09.2019

13.09.2019

Dobre stereo – Cyrus i Goldenear

Zgodnie z tradycją jako źródło dźwięku wykorzystujemy streamer. Tym razem nie ma tu żadnych dodatków; posługujemy się standardowym złączem USB umieszczonym na płycie głównej komputera. Jakość, którą możemy uzyskać pozostaje wciąż bardzo dobra, lecz zaawansowani zwolennicy streamingowi z przyjemnością skorzystają z możliwości zainstalowania bardziej „audiofilskich” rozwiązań. Jednym z dobrych przykładów w tym przypadku jest karta Pink Faun USB Bridge (kliknij), która dzięki filtracji zasilania pomaga uporać się z szumami impulsowych zasilaczy komputerowych, oraz przejmuje funkcję zarządzania podłączonym urządzeniem. Funkcję tą zawdzięcza zaawansowanemu kontrolerowi, dzięki czemu nie posługujemy się tym standardowym, zintegrowanym z płytą główną.

Resztę pracy wykonuje wielofunkcyjny Cyrus ONE HD (kliknij).  Mnogość złączy pozwala wykorzystać go w praktycznie każdym zastosowaniu. Niesie to za sobą wiele pozytywnych aspektów – nie musimy w końcu zaopatrzać się w kable połączeniowe i zasilające pomiędzy poszczególnymi elementami systemu i mamy też pewność, że każdy z segmentów toru audio będzie do siebie wiernie dopasowany, o co zadbali inżynierowie brytyjskiej marki.

Kolumny marki GoldenEar wybrane zostały do tego zestawu nie tylko z uwagi na atrakcyjny wygląd, lecz i brzmienie. Głośniki wstęgowe HVFR™ (High Velocity Folded Ribbon) w połączeniu z analityką wzmacniacza zasypują nas pełnością i dokładnością, doskonale komponując się z konstrukcją dwóch membran pasywnych i jednego 7-calowego przetwornika membranowego. Niskie częstotliwości są bardzo dosadne, krótkie. Trzeba do tego przywyknąć -do takiej kultury nie jesteśmy przyzywczajani w innych konstrukcjach!

Więcej informacji  o modelu AON 3 można znaleźć na stronie internetowej dystrybutora:
audiofast.pl (kliknij)

Jeśli przyjmiemy, że urządzeniem streamingującym może być dowolny komputer domowy, można przyjąć koszt systemu na 9,239zł!Uważam to, za pełną rewelację dźwiękową w tym przedziale cenowym. Celowo nie sugeruję tutaj konkretnych modeli kabla zasilającego czy głośnikowego. Połączenie One HD i Aon 3 doskonale różnicuje każde z połączeń, dzięki czemu finalny charakter moża dostosować do personalnych upodobań.

Pozostałe aktualności


TripleM Audio Shop Rydzyna