Masz pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji?

Dobre stereo – Unison Research i Bach

13.06.2019

13.06.2019

Dobre stereo – Unison Research i Bach

Podobnie do zestawu z kwietnia źródłem dźwięku jest karta Pink Faun Audio Bridge (na zdjęciach we wnętrzu obudowy Audio PC), dzięki której cyfrowe informacje w standardzie I2S są przesyłane do przetwornika DAC 4.32.

Perfekcyjnie odwzorowane dane analogowe trafiają do wzmacniacza Unison Research Unico Nuovo. W tym przypadku stopień wstępny pracuje w czystej klasie A, na lampie ECC83 (12AX7) a końcówka mocy na parze komplementarnej tranzystorów MOSFET. Zwyczajowo taką konstrukcję nazywamy hybrydową – łączy ona dużą moc wyjściową z zaletami konstrukcji lampowych. W tym miejscu czuję się zobowiązany wspomnieć również o świetnie wykonanym pilocie, który dzięki połączeniu drewna i aluminium w gustownej formie sprawia dużą satysfakcję z codziennego użytkowania!

Ostatnim elementem systemu są kolumny Bach Tango 1. Pomimo swoich rozmiarów są w stanie wydobyć ciśnienie równe 103dB! Konstrukcja została szeroko opisana na naszej stronie już wcześniej, zainteresowanych ciekawostkami technicznymi odsyłam do wpisu Kilka słów o marce bach (kliknij).

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych elementów systemu:

Źródło dźwięku cyfrowego (streaming komputerowy) Pink Faun Audio Bridge (kliknij)
Przetwornik cyfrowo-analogowy Pink Faun 4.32 (kliknij)
Wzmacniacz zintegrowany Unison Research Unico Nuovo (kliknij)
Kolumny głośnikowe Bach Tango 1 (kliknij)

Łączna kwota systemu bez kabli połączeniowych to 24,700zł.

Pozostałe aktualności


TripleM Audio Shop Rydzyna