Masz pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji?

Symposium Rollerblock JR

03.06.2019

03.06.2019

Symposium Rollerblock JR

Dzięki uprzejmości firmy Audiofast mieliśmy możliwość przetestowania izolatorów wibracji Rollerblock JR. Poniżej trochę informacji i relacja zdjęciowa produktu:

 

Izolatory wibracji Rollerblock JR

Rollerblock Jr składa się z 6 elementów górnych, 6 dolnych oraz 3 szt łożysk centralnych, które łącznie dają komplet 3 podwójnych izolatorów/sprzęgów. Każdy element górny i dolny wykonany jest anodyzowanego na czarno stopu aluminium lotniczego, o średnicy 4.76 cm i wysokości 1.58 cm. Wymiary Rollerblocka Jr. dobrano, biorąc pod uwagę łatwość montażu i zastosowania, który jest jednocześnie na tyle mocny aby wytrzymać duże obciążenia ze strony wzmacniaczy czy zestawów głośnikowych. Wnętrze o kształcie czaszy zaprojektowano w taki sposób, aby część górna i dolna tworzące „kanapkę”, były stabilne, przyczyniając się do prostoty instalacji. Górna i dolna część są płaskie i tym samym dobrze pasują do powierzchni obudowy urządzeń jak i równych powierzchni podłoża czy wykładzin.

 

Łożyska

Standardowy Rollerblock Jr wyposażony jest w 3 kule ze stali chromowej, jako upgrade dostępna jest wersja wyposażona w super precyzyjne kule wykonane z węglika wolframu. Konfiguracja taka oznaczona jest jako Rollerblock Jr + z łożyskami wolframowymi.

 

Zastosowania

Rollerblock Jr działa efektywnie pod każdym urządzeniem, w szczególności pod cyfrowymi źródłami dźwięku (odtwarzacze CD i transporty), przedwzmacniaczami i wzmacniaczami, ale może być użyty także do izolowania i sprzęgania całych półek i platform, gramofonów, zasilaczy (włączając w to kondycjonery sieciowe) i zestawów głośnikowych.

 

 

Zalety brzmieniowe

Poprawna instalacja przekłada się na zwiększenie przejrzystości, dynamiki i muzykalności, właściwości które niosą ze sobą lepszą separację składowych harmonicznych i ograniczenie nadmiernych sybilantów pochodzących od wibracji. Ponadto, można oczekiwać większej czystości brzmienia poszczególnych instrumentów osadzonych w polu dźwiękowym i lepiej zdefiniowanego basu oraz bardziej precyzyjnej równowagi tonalnej.

 

Teoria działania

Powodem stosowania kulowych akcesoriów izolujących jest odizolowanie poszczególnych urządzeń od wibracji poziomych pochodzenia mechanicznego, bez jednoczesnego indukowania dodatkowych podbarwień i zniekształceń (mogą one powstawać na skutek zastosowania niewłaściwych materiałów, które z kolei mogą rezonować lub wibrować i generować nowe wibracje w urządzeniu, które ma być izolowane). O ile może się wydawać, że jakikolwiek rodzaj akcesoriów kulowych zda egzamin, właściwe wykonanie wymaga dbałości i precyzji. Odpowiednie, inżynierskie rozwiązanie problemu, stanowi różnicę pomiędzy „zabawką” a rzetelnym akcesorium, które jeśli nie jest wykonane poprawnie, generuje jedynie nowe problemy.

Czytaj więcej na www.audiofast.pl

 

Nasza opinia

Zastosowanie produktu Rollerblock JR w systemie już dla jednego komponentu przynosi zdecydowane rezultaty. Ze zmian wyraźnie zauważalnych od pierwszych sekund można wyróżnić ułożenie sceny muzycznej jak i wyostrzenie prezentacji, akomponowane przez bardziej kontrolowane, zarazem dobitniejsze niższe częstotliwości . Po dłuższym odsłuchu zdamy sobie sprawę z powiększenia efektu 3D i ogólnej muzykalności. Akcesoria antywibracyjne jak sama nazwa wskazuje traktować można jako dodatek, lecz w przypadku Rollerblocków są one kompletnym must-have dla pełnego wykorzystania możliwości posiadanych peryferii. Jest to jeden z elementów bez których po zaznajomieniu trudno się obejść. Przywraca on porządane przez nas walory dźwiękowe, które jak mogłoby się wydawać dostępne są tylko i wyłącznie wąskiej grupie posiadaczy sprzętu klasy hi-end.

 

Rollerblock Jr / Tungsten Balls (3 szt) 1 580 zł + Rollerblock Jr (3 szt) 1 080 zł

Rollerblock Jr / Tungsten Balls (3 szt) 1 580 zł

Rollerblock Jr (3 szt) 1 080 zł

 

Pozostałe aktualności


TripleM Audio Shop Rydzyna