Masz pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji?

Sprzęt muzyczny – nowy czy używany?

03.08.2021

03.08.2021

Sprzęt muzyczny – nowy czy używany?

Zakup sprzętu muzycznego to poważna decyzja, zwłaszcza jeśli stanowi on narzędzie pracy. Wysoka jakość dźwięku z głośników i brak problemów technicznych to gwarancja zadowolenia na twarzy Twojego klienta, a opinia jest dla biznesu kwestią kluczową. Czysty, wyraźny i głęboki dźwięk to z pewnością Twoje priorytety także w przypadku, gdy marzysz o zamontowaniu nagłośnienia w swoim domu czy apartamencie. Zanim zatem zdecydujesz, czy kupić sprzęt nowy, czy z drugiej ręki, zapoznaj się z naszym poradnikiem. Wyjaśniamy w jaki sposób podjąć optymalną decyzję.

Czy warto zainwestować w nowy sprzęt muzyczny? 

Jeśli cena sprzętu muzycznego nie gra dla Ciebie roli, odpowiedź jest jednoznaczna: warto zainwestować w nowy sprzęt muzyczny i to najlepiej od znanego, cenionego producenta. Jeśli już kupować nowe kolumny czy wzmacniacze, warto kupić te z wyższej półki. W przypadku, gdy masz ograniczony budżet, sprawa się komplikuje. Często jest tak, że nowy sprzęt muzyczny nieznanej marki kosztuje tyle samo, co używane urządzenia znanego producenta. Na co się wówczas zdecydować? Wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań wobec jakości dźwięku, jaki ma się wydobywać z Twoich nowych głośników. Zastanów się zatem, do czego i jak często chcesz używać sprzętu.

Kupując sprzęt używany, musisz liczyć się z ewentualnymi dodatkowymi kosztami, takimi jak wymiana okablowania czy naprawa (oczywiście w przypadku, gdy będzie to konieczne). Pamiętaj także, że sprzęt używany najczęściej nie posiada gwarancji producenta i w przypadku wykrycia wady fabrycznej nie można go zwrócić. Bywa jednak i tak, że dystrybutor używanego nagłośnienia sam udziela gwarancji na rozprowadzany sprzęt (jest ona z reguły krótsza niż oryginalna; może też różnić się warunkami).

Zakupując sprzęt muzyczny, nie sugeruj się jedynie pożądanymi parametrami i swoim budżetem. Weź też pod uwagę warunki i planowaną częstotliwość użytkowania sprzętu, który chcesz zakupić. Jeśli pracujesz w branży eventowej, jesteś DJ’em lub grasz w kapeli weselnej, z pewnością potrzebujesz sprzętu solidnego i niezawodnego. W takiej sytuacji lepiej nie oszczędzać i zakupić nowe markowe nagłośnienie, które posłuży Ci przez długie lata.

Pozostałe aktualności


TripleM Audio Shop Rydzyna