Masz pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji?

Tannoy Mercury 7.1

Tannoy Mercury 7.1

Kolumna podstawkowa

899 zł

Szkocka firma Tannoy wprowadza do sprzedaży najnowszą wersję utytułowanej serii Mercury. Tegoroczna linia oznaczona będzie już numerem „7”, a dzięki nowoczesnemu projektowi, perfekcyjnemu i dynamicznemu brzmieniu będzie z pewnością przychylnie przyjęta przez użytkowników na całym świecie. Seria Mercury firmy Tannoy wskazuje jak doskonale powinny grać kolumny głośnikowe w tym przedziale cenowym.

W skład linii Mercury „7” wchodzić będą: model podłogowy – Mercury 7.4, klasyczny monitor – Mercury 7.2, płaski głośnik surround – Mercury 7.1 i wyspecjalizowany głośnik centralny Mercury 7C, a także dopasowany wizualnie i kolorystycznie solidny subwoofer aktywny.

Wszystkie modele kolumn wchodzących w skład linii wyposażone są w nowy głośnik wysokotonowy, którego kopułka, nieco większa niż wykorzystywane standardowo calówki, bo mająca 28 mm średnicy, wykonana jest z poliestru powlekanego warstwą nitro-uretanową. Mimo większych gabarytów zapewnia ona bardzo szerokie pasmo przenoszenia aż do 32 kHz (-6dB). Membrana napędzana jest wydajnym magnesem neodymowym.

Kolejną ciekawą zmianą, w stosunku do kolumn poprzedniej serii „Vi”, jest zastosowanie w modelu podłogowym dużych głośników niskośredniotonowych o średnicy 178 mm z membranami z pulpy papierowej powlekanej włóknami. Cechą charakterystyczną modelu Mercury 7.4 jest wysoka skuteczność wynosząca 93dB/1W/1m przy nominalnej impedancji 8Ω i szerokie pasmo przenoszonych częstotliwości – 32-32kHz (-6dB). Model podłogowy wyposażony jest w przykręcane stopy stabilizujące kolumnę i oddzielające ją od drgań generowanych przez podłogę. Podwójne pozłacane gniazda głośnikowe umożliwiają podłączenie w trybie bi-wiring lub bi-amping. Solidna obudowa wentylowana jest przez dwa porty bass reflex znajdujące się na tylnej ściance.

Wszystkie kolumny Mercury „7” wyposażone są w dwudrożne zwrotnice, z filtrem drugiego stopnia dla głośników niskośredniotonowych i filtrem trzeciego stopnia dla głośników wysokotonowych. Wszystkie też mają bardzo przyjazną dla końcówek mocy impedancję znamionową 8 Ω. Kolumny linii Mercury „7” dostępne będą w trzech wersjach wykończenia: czarny dąb, jasny dąb i orzech.

 

PARAMETRY PODSTAWOWE

Moc ciągła           40 W
Moc szczytowa 160 W
Skuteczność       87 dB
Zalecana moc wzmacniacza         20-80 W
Impedancja        8 Ω
Pasmo przenoszenia       53-32000 Hz

 DANE SZCZEGÓŁOWE

Częstotliwość podziału zwrotnicy              3400 Hz

 PARAMETRY GŁOŚNIKÓW

Głośnik wysokotonowy 28 mm, poliester powlekany warstwą nitro-uretanową
Gł. niskotonowy               127mm, pulpa papierowa powlekana włóknami
Ekranowanie magnetyczne
Typ zwrotnicy    Pasywna, drugiego stopnia dla basu, trzeciego stopnia dla sopranów

 KONSTRUKCJA

Typ obudowy    Bass reflex, tunel na ściance tylnej
Wysokość            270 mm
Szerokość            160 mm
Głębokość          195 mm
Wykończenia     Czarny dąb, jasny dąb, orzech
Waga     2,70 kg


TripleM Audio Shop Rydzyna