Masz pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji?

Goldenear Technology Triton Two+

Goldenear Technology Triton Two+

Kolumna podłogowa - aktywny bas

17650 zł

Głośniki GoldenEar Triton Two wywołały prawdziwą rewolucję w świecie   audio z powodu wyjątkowej jakości dźwięku i eleganckiej stylistyki dostępnej w cenie, której wcześniej nikt sobie nie wyobrażał. Konstrukcja otrzymała niezliczoną ilość pozytywnych recenzji, a słowa uznania płynęły szerokim strumieniem z całego świata.

Głośnik wielokrotnie również zdobywał nagrody za najlepszy produkt roku. „Odsłuchy Triton Two są porównywalne z moimi wcześniejszymi odsłuchami głośników stworzonych bez żadnych ograniczeń – nawet tych przekraczających cenę 50 tyś. dolarów.” – zachwycał się Al Griffin z magazynu Sound & Vision.

Smukłe, wysokie na 122 cm głośniki Triton Two+, zostały zmodernizowane i wykorzystują obecnie wiele nowych technologii i udoskonaleń, które zostały opracowane z myślą o flagowym modelu Triton One. W konstrukcji nowych Triton Two+ znajdziemy komplet zwrotnic o zbalansowanej topologii rozmieszczenia, najwyższej klasy kondensatory foliowe, na nowo zaprojektowane przetworniki średniotonowe i przeprogramowany procesor DSP.

Wbudowana sekcja subwoofera jest zasilana przez wzmacniacz cyfrowy o mocy 1200 W, który napędza dwa przednie, prostokątne przetworniki niskotonowe o wymiarach 5” x 9”, sprzężone z dwoma umieszczonymi w bocznych ścianach obudowy, inercjalnie zbalansowanymi, prostokątnymi radiatorami infradźwiękowymi o wymiarach 7” x 10”. Kompletu przetworników dopełniają dwa głośniki średniotonowe o odlewanych koszach i o średnicy 4½”, w konstrukcji których wykorzystano opatentowaną przez GoldenEar technologię wielołopatkowego korektora fazy (MVPP™).

Przetworniki średniotonowe zamontowano w konfiguracji D’Apollito – nad i pod wstęgowym głośnikiem wysokotonowym High-Velocity Folded Ribbon (HVFR™). Przetwornik wysokotonowy, wykorzystany w modelu Triton Two, stanowi własny projekt firmy GoldenEar. Membrana tego głośnika, wykonywana z cienkiej warstwy materiału kształtowanego pod wpływem wysokiej temperatury i zwiniętego na kształt mieszka akordeonu, umieszczana jest w polu silnego działania magnesów neodymowych.

Inaczej, niż w przypadku konwencjonalnych głośników kopułkowych, czy wstęgowych, które zwyczajnie wytwarzają ruch powietrza, system HVFR wytwarza wyższe ciśnienie i prędkość strumienia ściskając warstwy powietrza pomiędzy fałdami membrany. W rezultacie, uzyskiwana impedancja jest lepiej dopasowana do impedancji powietrza otaczającego kolumnę głośnikową, co zapewnia dokładniejszą kontrolę, gładsze i lepiej rozciągnięte pasmo oraz znacznie pogłębiony zakres dynamiki wysokich tonów.

Triton Two+ dzięki swojej dynamicznej, niewysilonej czystości brzmienia, będą w stanie dosłownie przenieść muzykę wykonywaną na żywo, czy też filmową akcję wprost do naszego pokoju odsłuchowego – lub też przeciwnie – umieścić słuchacza wewnątrz sali koncertowej, czy planu filmowego.

Dane Techniczne

 

Przetworniki:    Dwa prostokątne przetworniki niskotonowe o długiej cewce, 5˝ x 9˝
Dwa płaskie, prostokątne radiatory infradźwiękowe, 7˝ x 10˝
Dwa przetworniki nisko/średniotonowe typu MVPP™, 4-1/2″
Przetwornik wysokotonowy High-Velocity Folded Ribbon – HVFR™
Zalecana Moc Wzmacniacza:      20-500 W
Sprawność:         91 dB
Pasmo Przenoszenia:     16-35 kHz
Impedancja:       8 ohm
Wymiary (przy zainstalowanej podstawie, bez kolców):  13,33cm (5-1/4˝) W (przód) x 19,05cm (7-1/2˝) W (tył) x 38cm (15˝) D x 122cm (48˝) H
Waga:   27.2 kg (60 lbs.) netto / 33.1 (73 lbs.) brutto
Wbudowany Wzmacniacz Subwoofera: 1200W


TripleM Audio Shop Rydzyna