Masz pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji?

Kilka słów o marce Bach…

28.09.2018

28.09.2018

Kilka słów o marce Bach…

Wstęp

Marka Bach Loudspeakers została założona 25 lipca 1996 roku.
Właściciel, Rik Bach pasję budowy „innych” systemów głośnikowych zaczął już w 1984 roku. Początkowo hobby, dziś miniaturowa fabryka, ulokowana wzdłuż Haarlem Spaarne (Holandia). Pomysł i metoda eksperymentalna znajdują tutaj połączenie, ulokowane w ręcznie produkowanych zwrotnicach jak i unikalnych obudowach. Systemy Bacha produkowane są wyłączenie z nowoczesnych materiałów wysokiej jakości.

 

Form follows function

Od początku istnienia firmy dążymy do uzyskania głośników kompaktowych z unikalną formą i funkcją. W tamtym czasie było tylko kilku producentów kolumn, których kształty różniły się  od prostokątu a kolor od czarnego i brązowego. Kolumny Bacha były i pozostają pionierkim rozwiązaniem.
Dzięki innowacyjnym pomysłom w dziedzinie konstrukcji i materiałów, w 2001 roku zostały nagrodzone holenderską nagrodą innowacji Haarlemmerolie.

Zaokrąglone kształty głośników Bacha zapewniają mniej stojących fal w obudowach, jednocześnie gwarantując wyrównane względem siebie w celu uzyskania prawidłowego obrazu stereo. Co więcej, nie ma żadnych płyt czołowych, które wystają, a zatem nie mają negatywnego wpływu na promieniowanie fali. Obudowy kolumn pokryte są materiałem, co nie tylko wygląda piękniej; ta metoda ma również dużą zaletę praktyczną: występuje mniej niepożądanych odbić.

Obudowy są standardowo wyposażone w autorskie rozwiązanie: eliminator fali stojącej (SWE-tube).  Jest to pionowo montowana tuba, wypełniona wełną. Pozwala na uniknięcie niechcianych (wstecznych) odbić.
Modele S I, S I HE, oraz S II HE posiadają horyzontalną tubę refleksyjną, montowaną na tylnej ścianie kolumny, która odwraca pionowe odbicia.
Podwójne zastosowanie!

Bach Loudspeakers używa topowych głośników Francuskiej marki Audax (tytanowe tweetery z magnesem neodymowym), Hi-endowe modele marki Wayecor (średnio/nisko-tonowe modele z membranami papierowymi o domieszce włókna szklanego) i Tangband.

Zwrotnice budowane są ręcznie i przyklejane do wygłuszającej płyty PVC. W ten sposób ścieżka sygnałowa jest krótka, a elementy konstrukcyjne nie są narażone na mechaniczne wibracje. Każdy z elementów zwrotnicy jest indywidualnie mierzony, selekcjonowany i parowany w taki sposób, by wartości zgadzały się do tysięcznych części dla każdego głośnika i oczywiście pary kolumn. Kondensatory lutowane są w układzie gwiazdy, tak, by odległości w każdej z gałęzi pozostawały równe. Także polaryzacja pozostaje taka sama. Dodatkowo, dzięki użyciu kilku równolegle połączonych kondensatorów (zamiast jednego) nie trzeba trzymać się określonych pojemności. Wszystko może być wykonane poprzez łączenie różnych wartośći, w celu dokładnego dopasowania. Poprzez zmianę równoległych kondensatorów rezystancja wewnętrzna jest również zmniejszana o połowę za każdym razem, co oczywiście jest korzystne dla dźwięku, ponieważ kondensator ma zawsze niewielki udział w oporze, który chcemy utrzymywać na jak najniższym poziomie.
Szeregowo z głośnikiem wysokotonowym łączone są najlepsze kondensatory papierowo-olejowe i teflonowe. Trzy różne typy, aby uzyskać jak najbardziej naturalne przedstawienie sceny.
Kondensatory równoległe są typu PETP, a węglowe oporniki szeregowe należą do najwyższej linii od Allena Bradleya.

Głośniki przechylone się do tyłu, aby można je było dokładnie dopasować do pozycji słuchania w połączeniu z prawidłową fazą. W dodatku: cewki powietrzne są próżniowo „wypalane” (aby zapobiec efektom mikrofonowym), zwijane (7 wyprowadzeń 0,5 mm by zapobiec efektowi naskórkowości) i niskoimpedancyjne.

Wyściełanie wykonane jest z delikatnej, długiej wełny owczej.

Ściany obudowy są wyłożone wewnętrznie bitumem. Okablowanie wewnętrzne to cynowana miedź OFC z osłoną teflonową.

S I posiada kompaktowy tytanowy głośnik wysokotonowy z magnesem neodymowym i kopułką papierową z aluminiowym korektorem fazy. S I HE ma aluminiowo-magnezową membranę średnio-niskotonową z korektorem fazy i jeden ceramiczny głośnik wysokotonowy.

Rezultat: bardzo szczegółowy obraz przestrzenny 3D, w którym głośniki są „niewidoczne”.

Pozostałe aktualności


TripleM Audio Shop Rydzyna