Masz pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji?

Pro-Ject DEBUT CARBON ESPRIT DC

Pro-Ject DEBUT CARBON ESPRIT DC

1990 zł

Najbardziej poszukiwany gramofon audiofilski z ramieniem karbonowym na rynku!

Pierwszy model gramofonu Debut, wprowadzony w latach 90, był małą rewolucją dla rynku hi-fi. Po raz pierwszy od wejścia technologii Compact Disc, co było powodem upadku rynku analogowego, pojawił się produkt wprowadzający analog z powrotem na rynek masowy. Było to gramofon, na którego było stać każdego melomana.

Debut Carbon DC jest zaprojektowany tak by wyznaczać nowe standardy, w tej kategorii produktu, w nadchodzącym dziesięcioleciu.Wprowadzony we właściwym czasie, kiedy analog jest ponownie uznawanym i poszukiwanym źródłem.

Największą modyfikacją jest zastosowanie ramienia z włókien węglowych, co przełożyło się na jego sztywność i ograniczenie do minimum niepożądanych rezonansów.

Ten materiał jest zwykle szeroko stosowany do konstrukcji ramion klasy high-end, ale ze względów na koszt – nigdy dotychczas nie był użyty w gramofonie w tak niskiej kategorii cenowej. Wspólnie z innymi ulepszeniami: powiększenie średnicy talerza i oraz jego masy + kwarcowy stabilizator zasilania silnika spowodowały dużo lepszą płynność oraz stabilność obrotów. Silnik umieszczony jest na dodatkowych amortyzatorach z syntetycznej gumy.

 

Wiele za niewiele

 

Karbon jest zwykle szeroko stosowany do konstrukcji ramion klasy high-end, ale ze względów na koszt – nigdy dotychczas nie był użyty w gramofonie w tak niskiej kategorii cenowej. Wspólnie z innymi ulepszeniami: powiększenie średnicy talerza i oraz jego masy + kwarcowy stabilizator zasilania silnika spowodowały dużo lepszą płynność oraz stabilność obrotów.

Cechy

 

Produkt dla fanów winylu
Ramię z włókien karbonowych 8,6”
Talerz o średnicy 30cm
Mata z filcu
Kwarcowy
Napęd paskowy
Dodatkowa amortyzacja silnika z gumy syntetycznej
Pokrywa
Interkonekt w zestawie
Wkładka gramofonowa MM Ortofon 2M-RED

Dane Techniczne

 

PRĘDKOŚĆ OBROTOWA 33,45
NAPĘD paskowy
TALERZ 300mm, akryl
ŁOŻYSKO stal nierdzewna
WOW & FLUTTER +/- 0,10%
KOŁYSANIE OBROTÓW +/- 0,80%
SIGNAL TO NOISE – 68dB
EFEKTYWNA DŁUGOŚĆ RAMIENIA 218,5 mm
OVERHANG 18,5 mm
EFEKTYWNA MASA RAMIENIA 6g
ZAKRES SIŁY NACISKU 10 – 30mN
ZAŁĄCZONE AKCESORIA zasilacz 15 V DC / 0,8A, pokrywa, kabel CI
ZASILANIE 220/240V 50Hz
POBÓR MOCY 4 W maks / < 0,5 W w trybie czuwania
WYMIARY 415 x 118 x 320mm (WxHxD)
MASA 5,6 kg netto


TripleM Audio Shop Rydzyna